Alçak İrtifa Hava Fotoğrafçılığı
Sanal Tur.
Panoramik.
Mozaik.
Hava.
Galeriler.
Hakkımızda.
İletişim.
Bu sitede kullanılan yazı ve görsellerin telif hakları ZEPPHOTO’ya aittir.Hiçbir şekilde kopyalanamaz veya kullanılamaz.
2009 Copyright ©  www.zepphoto.com
NEDEN BİZ?
Zeplin ve Balon’un avantajları:
Helikopter, uçak ve benzeri hava taşıtlarına göre çok daha ekonomik bir çözümdür. Hava taşıtları  arasında  en  alçak irtifada seyredebilen helikopter   bile  yerleşim birimlerinde emniyet gereği 122 metre altına inemez. Zeplin ve Balon ise 5 metreden 300 metreye kadar bütün irtifalarda sorunsuz hizmet verebilmektedir. Havalanmak  için düz  ya da  karasal bir alana  ihtiyaç  duymaz. Yeterli  kapasiteye sahip  herhangi  bir  deniz taşıtından ya da çekim  açısından  zorlu  coğrafi bölgelerde hizmet verebilir. Çekim  sırasında  istenilen  yüksekliğe ve açılara kolaylıkla yönlendirelebilir. Diğer  hava taşıtlarına  göre  daha  uzun  süre  hizmet  verildiği  için  son  dakika değişikliklerine imkan tanır. Sessiz olduğu için çekim sırasında çevrenizi, çalışanlarınızı ya da müşterilerinizi rahatsız etmez. Alçak  irtilarda  seyredebildiği  için  diğer  hava taşıtlarından  elde  edilemeyecek perspektiflere  sahip görüntüler  sunar. Yüksek yapıların çekiminde, yapıyla aynı yüksekliğe çıkartılarak geniş açı kaynaklı görüntü bozulmaları minumuma indirilir. Havada kalmak için yakıt kullanmadığından daha uzun süre ve daha stabil bir çekim imkanı tanır; bunun yanında herhangi bir çevre kirliliği yaratmaz. Zeplin içinde kullanılan helyum gazı,doğal bir gazdır. Yanıcı,parlayıcı veya çevreye zararlı değildir.
Fotograf çekimlerinde ve reklam hizmetlerinde kullandığımız Zeplinler 6 metre boyundadır. Balonlar ise 2.4 metre çapındadır. Kullandığımız özel yapım uzaktan kumandalı taşıyıcı sistem, yatay olarak 360 derece, dikey olarak 180 derece hareket kabiliyetine sahiptir. Fotograf makinesi dik ya da yatay olarak yerleştirilebilir. Görüntüyü 2.4 ghz video downlink ile yer ekibine iletir. Kullandığımız profesyonel fotograf makinesi Nikon'un D300 modelidir.12 milyon piksel çözünürlüğe sahiptir.
Teknik Ekipman